Nos vége és sajnálatos módon nem csak az idei Szigetnek, hanem lassan, de biztosan a nyárnak is. Tanúlságos nyár volt ez sok szempontból is. Ennek egyik fejezete éppen a Sziget fesztivál volt. Hamarosan nekiállok elkészíteni a beszámolót is abszolút szubjektíven és szabadszájúan, úgy ahogy volt minden szépítés nélkül.
De előbb még kaptok egy kis fesztiválkalauzt, mivel úgy érzem két VOLT fesztivállal és két Szigettel a hátam mögött itt az ideje összegezni a tapasztalatokat. Kisokos kezdődik beljebb.
Jegy
Kezdjük az elején. Előszöris el kell felejteni, hogy koncertek miatt vegyél fesztiválbérletet. Egyrészt mert amit meg akarsz nézni annak a 70%-át úgysem látod, másrészt mert elsősorban azért egy fesztivál nem erről szól. (kivétel ha napijegyed van, mert azt amiatt a nap miatt veszed meg. ám ebben az esetben számolnod kell a bérletesek rosszalló tekintetével, illetve, hogy a már fenn lévő haverod aki bérletes le sem szar majd téged mert vagy fáradt vagy már rég előre eltervezett programja van. én tehát nem ajánlom a napijegyet, főleg a Szigetre. )
Szóval tervezd el nyugodtan a heted mondjuk a Szigeten és meglátod a nagyrészére el sem jutsz, ellenben nagyon sok jóban lehet részed, amire nem is számítottál, ha elég szemfüles vagy és aktív.
Aztán vedd meg a jegyet és ne sokat hezitálj vagy mész vagy nem.
Szállás
Ezek voltak az alapok, most jöjjön a szállás kérdése. A VOLT és a Sziget nagyon sokban különbözik és nem csupán időtartamilag. Így a sátorral kapcsolatban a VOLTot veszem alapul, mert ha oda jó a sátrad a Szigetre kiválló lesz. Előszöris nincs VOLT eső nélkül és sokszor nincs nap sem a fesztiválon. Ez esetben az eső sem egyszerű esőcske, hanem szakadó és masszív eső, kb 15 celsiusfokos átlaghővel. A sátor kiválasztásakor, ha még nincs az elsődleges, hogy semmiképpen se legyen egy rétegű, mert azon még a pogány istenek sem segítenek(ha ilyened van alapból azt felejtsd el). Mindenképpen duplarétegű kell kis előtérrel minimum, ahol tárolod a sáros lépőt. Ha ez megvan még mindig jó, ha gyújtasz egy gyertyát a sátrad vízhatlaságáért a templomban. A ruházat Sopronban pofon egyszerű, mivel a melegre nem kell készülni, hisz úgyis minnél lengébb a dolog. Viszont az esőre egy rendes esőkabát ajánlott és sok pulcsi, minimum 2 db.(egyébként idén a város horgászboltjai rendesen felkésültek és aki nem hozott esőkabátot az pótolhatta igen baráti áron.) Ugyanez tehát érvényes Szigetre azzal a kiegészítéssel, hogy jól nézd meg hova rakod a sátrad nehogy a Balaton partján ébredj egy esőáztatta éjszaka után.
Étkezés
Először is leszögezném, hogy ezt egy átlagos nagy befogadóképességű aránylag igényteleséget elviselő gyomorra lettek letesztelve az ételek. Az első és legfontosabb szabály, hogy gyrost csak végszükség esetén és akkor is csak olyan helyen vegyetek ahol csak azt árulnak. Ám a legjobb főleg a Sziget esetében, ha a főzelékfalóban esztek napi egy fő étkezést kb 1000.- értékben és aztán sok sör és egy max kettő pizza valamikor később. A pizza helyettesíthető lávakövön sült hotdog-val és csak avval illetve kizárólag este, mivel akkor te töltöd meg magadnak cuccal. A többi étel incsiklandóan néz kis és az illata is jó ám ez csak a látszat és szaglat. Egyrészt baromi drágák, másrészt minőségileg igencsak kifogásolhatóak. Inni a fesztiválokon lehetőleg csak alkoholt, mert a többi ugyanolyan árban van és az alkoholból is ajánlatos néha egy egy borost bevállalni a sörök közé, egyrészt sormintának másrészt a hatás kedvéért.
folytatása következik...